Węgierska Górka to miejscowość, którą wielu ludziom trudno określić słowem wieś z uwagi na jej niejako przemysłowy charakter, ale też trudno nazwać ją miastem w związku z niedostateczną liczbą mieszkańców. Być może słowo miasteczko byłoby odpowiednie, bo jeśli chodzi o turystykę, zagospodarowanie przestrzenne, infrastrukturę transportową itp. rozwija się prawdopodobnie najprężniej w powiecie żywieckim. Jej rozwój widać gołym okiem. Jest tam bowiem dokonywanych corocznie wiele inwestycji publicznych, otwierają się nowe firmy, poszerza się baza noclegowa, budowane są osiedla domków jednorodzinnych i wiele innych. Jednym słowem Węgierska Górka kwitnie. W związku z tym w ostatnich latach zauważa się wzrost liczby ludności migrującej tutaj, a co za tym idzie zapotrzebowania na oferty pracy na terenie tej malowniczej gminy.
 

Tu znajdziesz zatrudnienie

Pracę w Węgierskiej Górce można szukać praktycznie w każdym sektorze gospodarki - od przemysłu i budownictwa, poprzez usługi, aż do rolnictwa i leśnictwa. Szeroki wachlarz możliwości daje fakt, że miejscowość jest turystyczna i co roku odwiedzają ją tysiące ludzi, w związku z czym nie tylko okresowo są potrzebni pracownicy w tym sektorze, ale praktycznie przez cały rok. Branża beauty rozwija się też w dość szybkim tempie, więc osoby zainteresowane tą dziedziną z pewnością odnajdą ofertę skierowaną do nich. 

Jakich pracowników potrzeba najbardziej?

Według portali ogłoszeniowych, np. https://www.aplikuj.pl/praca/wegierska-gorka, w gminie Węgierska Górka największe zapotrzebowanie jest na pracowników z sektora usług podstawowych. Najliczniejsze oferty pracy są z handlu albo gastronomii. Kasjer, sprzedawca, kelner, pomoc kuchenna to stanowiska cieszące się największą popularnością, jeśli chodzi o popyt. Okazuje się, że jest też niedobór wizażystek i stylistek, a także piekarzy czy florystek, co można zobaczyć, odwiedzając portale z ofertami pracy.

Nic dziwnego, że wraz z postępem technologicznym wzrosło zapotrzebowanie na usługi specjalistyczne, więc zainteresowani biznesem e-commerce będą mogli aplikować na stanowisko pracownika obsługi social media lub bardziej tradycyjnie na stanowisko pracownika biurowego, co jest bardzo pozytywnym zjawiskiem w tej zaledwie piętnastotysięcznej gminie. 

Tu też są braki

Branża przemysłowa i budownicza też szuka pracowników. Kilka firm, które znajdują się w tej beskidzkiej krainie, oferuje pracę robotnika budowlanego, pracownika paczkowni, szlifierza, jak również na przykład montera konstrukcji stalowych. Każdy zainteresowany pracą w szeroko pojętej budowlance ma szansę znaleźć na terenie Węgierskiej Górki miejsce zatrudnienia lub otworzyć swoją własną działalność. Zapotrzebowanie na budowlańców jest cały czas bardzo wysokie.

Jak szukać ofert?

Najbardziej znanym sposobem jest osobiste złożenie CV w firmie, która nas interesuje. Można też ogłosić się na jednym z portali społecznościowych. Coraz bardziej popularne robi się jednak wyszukiwanie ofert pracy online i aplikowanie przez internet za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych stron. Jeśli nie uda się znaleźć czegoś odpowiedniego na stronce dedykowanej miejscowości Węgierka Górka, łatwo przejść na oferty w oddalonym o kilkanaście kilometrów mieście Żywiec. Ofert pracy znajdzicie na: https://www.aplikuj.pl/praca/zywiec.

Udostępnij Drukuj E-mail