Cudze chwalicie swego nie znacie! A może tak spacerek edukacyjny podczas jednego z questów?

Czy wiecie, że w Zespole Pałacowo - Parkowym  w Rajczy są pawie? To i wiele innych rzeczy, których na co dzień nie dostrzegamy w codziennej gonitwie, można zobaczyć w czasie rozwiązywania wierszowanych zagadek  prowadzących do skarbu.

W czasie wędrówki po Rajczy można zobaczyć trzy najciekawsze zabytki: największy w województwie śląskim cmentarz Legionistów z 1915 r., Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia – Kazimierzowskiej (w 1669 r. król Jan Kazimierz ofiarował obraz i wydał pozwolenie na budowę Kościoła w Rajczy), Pałac Lubomirskich (1894 – 1914 r) od 1914 r. Habsburgów. Wędrując również brzegiem rzeki, parkiem, spotykając pomniki przyrody, można obcować z górską przyrodą. Wyprawę (Quest) należy rozpocząć na parkingu przy Centrum Kultury (Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Rajczy) ul. Parkowa 2.

Zdj. Magdalena Sporek

Twórcy questu
Małgorzata Kucharska, Danuta Butor, Grażyna Ślęzak, Irena Sporek, Katarzyna Dziasek – Dallig, Marcelina Biernat, Magdalena Sporek, Anna Armatys, Natalia Banaś, Urszula Kurowska.

Natomiast podczas wędrówki przez Ujsoły można poznać ciekawe miejsca w centrum. Zobaczyć zabytki związane z historią wsi, górskie potoki i otaczające krajobrazy. Quest może zachęcić do głębszego poznania kultury i tradycji tej Małej Ojczyzny związanej z największym wydarzeniem roku – paleniem hudy – wysokiego ogniska.

  

Twórcy questu
Katarzyna Sporek, Beata Sporek, Roman Borecki, Janusz Szczotka, Magdalena Stasiak, Lidia Kuś, Iwona Kiełbasa, Justyna Kocoń, Jolanta Kołodziej, Beta Kocoń-Michalska

Questy do pobrania poniżej:

http://bestquest.pl/quest/rajcza-z-historia-w-tle.html

http://bestquest.pl/quest/podmuncolskie-spacery.html

 

Udostępnij Drukuj E-mail