Fundacja Górom otrzymała dofinansowanie z Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca na otwarcie 𝐎𝐠𝐧𝐢𝐬𝐤𝐚 𝐌𝐮𝐳𝐲𝐤𝐢 𝐓𝐫𝐚𝐝𝐲𝐜𝐲𝐣𝐧𝐞𝐣 w Cięcinie!
 
Już we wrześniu rozpoczną się zajęcia dla osób grających i śpiewających, które chcą rozwijać swoją pasję i umiejętności, zagłębiając się w muzykę poszczególnych subregionów Żywiecczyzny, głównie w oparciu o muzykę Mistrzów. Zajęcia poprowadzą Marta Matuszna i Rafał Bałaś.
 
Ponadto, dzięki otrzymanemu dofinansowaniu, rozpoczną się zajęcia z nauki tańca góralskiego dla dorosłych, które poprowadzi Marta Słowik Bałaś.
 
Już wkrótce przekażemy Wam więcej informacji, a teraz się cieszymy i gratulujemy pozostałym Ogniskom Muzyki Tradycyjnej, a w szczególności Brygidzie Sordyl z Akademii Folkloru, która w ramach programu będzie prowadzić na Żywiecczyźnie ognisko "Od Kołyski" dla dzieci i mam.
Udostępnij Drukuj E-mail